szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Sokan összeállítanak egy szuper önéletrajzot, és tesznek is azért, hogy a vállalati HR-esekhez megfelelően eljuttassák jelentkezésüket. Mégsem sikerül megkapniuk a kívánt állást. Tippek arra, hogyan is szerezzük meg álmaink pozícióját.

Sokan összeállítanak egy szuper önéletrajzot, és tesznek is azért, hogy a vállalati HR-esekhez megfelelően eljuttassák jelentkezésüket. Mégsem sikerül megkapniuk a kívánt állást. A legtöbben ilyenkor a rendszert hibáztatják, ám sok esetben az lehet a gond, hogy nem fordítunk elég energiát a jelentkezésre, vagy valamit rosszul csinálunk – írja a Business Insider. Tippek arra, hogyan is szerezzük meg álmaink állását.

Először is, érdemes meghatározni azt, hogy melyik cégnek is szeretnék dolgozni, ezek után pedig a lehető legtöbbet meg kell tudni a cégről. Beszéljünk ottani alkalmazottakkal, túrjunk fel minden elérhető információt, szerezzük meg a legtöbb infót a cégről és a pozícióról is. Ezek után pedig mindezen tudást érdemes beépíteni a jelentkezésbe: emeljük ki azokat a pontokat, melyek a cég számára fontosak lehetnek, említsük meg azt a tapasztalatot, amivel rendelkezünk és a cégnél szükséges alkalmazni.

A legtöbb cég, bár nem várja el azonnal, hogy teljesen betanuljunk a munkába, ám szeretnék azt látni, hogy már a felvételünk első napjától kezdődően növekszik a vállalat hatékonysága. Érdemes még a jelentkezés előtt egy-két dolognak elébe menni: ha egy értékesítői pozícióra jelentkezünk, akkor lehet, hogy az a legjobb megoldás, ha például egy olyan stratégiát vázolunk fel jelentkezésünkben a cég számára, mellyel új ügyfeleket lehet megnyerni. Megmutatjuk, hogy mire vagyunk képesek és mit lehetne javítani a cég működésén.

Az üzlet általában a bizalomról és kapcsolatokról szól. Érdemes egy olyan személytől ajánlólevelet hozni, akit a cégnél ismernek. Ha mi nem ismerünk ilyen embert, akkor építsünk ki új kapcsolatokat, hátha sikerült egy olyan emberrel találkozni, akit az áhított munkahelyen ismernek.

Sok esetben nem kell arra várni, hogy behívjanak interjúra, vagy hogy megnyissanak egy pozíciót. Vegyük fel a kapcsolatot a céggel, és valahogy szerezzünk időpontot egy személyes találkozásra egy olyan munkatárssal, akinek van hatása a kiválasztási folyamatra. Érdemes szinte azonnal kiemelni azt, hogy mivel tudnánk többet odatenni a cég működéséhez, így rögtön ki tudjuk hangsúlyozni előnyeinket.

Érvényesítsük magunkat, legyünk lényegretörőek. Ne azt mondjuk el, hogy mit jelent majd számunkra a munka, hanem hogy a cég mennyivel lenne több velünk. Sok HR-es ugyanis nem épp a legjobb interjúztató, így ha túlságosan elveszünk a részletekben, nem sok minden marad meg rólunk egy interjún, ha nem koncentrálunk a lényegre. Emellett pedig ha tényleg szeretnénk az adott munkát, akkor ne restelljük a munkát saját magunknak kérni: veszítenivalónk nincs, ugyanakkor igen sokat nyerhetünk.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!