Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
László Csaba volt pénzügyminiszter szerint a magyar gazdaságnak és a társadalomnak is fontos érdeke az euró "ésszerű időn belüli" bevezetése, és ha jó feltételeket sikerül összehozni, akkor "akár két-három év múlva is" hasznos lenne, de rossz feltételekkel még 20 év múlva se csatlakozzunk az eurózónához.
László Csaba volt pénzügyminiszter szerint megvalósítható az egy számjegyű személyi jövedelemadó, ugyanis ha a kieső adóvebétel ellentételét meg lehet találni a kiadási vagy a bevételi oldalon, akkor onnantól kezdve már csak politikai elhatározás kérdése a bevezetés.
A KPMG szenior partnere a Napi Gazdaságnak adott interjújában a kiemelkedő első negyedéves GDP-adattal kapcsolatban azt mondta: a növekedési számban még mindig nagyon jelentős az üzleti szféra hozzájárulása. "A GDP meghatározó része az állami szféra és az uniós források által generált adat, tehát ha ezt a szintet lehet tovább növelni vagy szinten tartani, akkor fenntartható ez a pálya egy ideig" – fogalmazott.
Ahhoz, hogy garantáltan fenntartható legyen a növekedési pálya, szerint az üzleti szféra masszív beruházási tevékenységének elindítása szükséges, ám ennek a jeleit László még nem látja.
Euróügyben szerinte Orbán Viktornak és Patai Mihálynak, a Magyar Bankszövetség elnökének is igaza van. (A kormányfő szerint inkább évtizedekben és nem években kell gondolkodni, ha az euróbevezetés dátumáról van szó, Patai Mihály szerint viszont vállalati szinten tulajdonképpen már tagja vagyunk az eurózónának – a szerk.)
"Euróügyben túl sok az érzelem, pedig ez egy kőkemény gazdasági kérdés. (...) Ha abból indulok ki, hogy Magyarországon a következő három-négy évtizedben is számítanunk kell egy-egy nagyobb válságra, akkor jól jöhet, hogy a forintot némi inflációs sokkért cserébe leértékelhetjük" – fogalmazott a volt pénzügyminiszter, aki szerint a másik oldalról viszont világosan látszik, hogy a forint egy komoly kockázat, hiszen mivel ilyen kis gazdaság áll mögötte, 30 milliárd eurós devizahiteltartalékot kell tartanunk.
Szerinte a magyar gazdaságnak és a társadalomnak is fontos érdeke az euró "ésszerű időn belüli" bevezetése, és ha jó feltételeket sikerül összehozni, akkor "akár két-három év múlva is" hasznos lenne, de rossz feltételekkel még 20 év múlva se csatlakozzunk az eurózónához.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.