Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A leggazdagabb kínai 1 százalék az ország vagyonának mintegy harmada felett rendelkezik, derül ki egy friss kutatásból. Ezzel szemben a kapitalizmus egyik fellegvárának tekintett, és a nem igazán egyenlőségéről híres Egyesült Államokban ez az arány nem éri el a 20 százalékot. Ez az arány ugyanakkor az utóbbi egy évszázadban a legmagasabb az USA-ban.
Az ország vagyonának igen tekintélyes része felett rendelkeznek a kínai szupergazdagok – írja a Businessweek. Egy friss kutatás szerint ugyanis a leggazdagabb kínai 1 százalék az ország vagyonának harmada felett gyakorol hatalmat. Ennek a hatalmas vagyonnak a 70 százaléka ugyanakkor ingatlanban van. A kínai ingatlanlufi azonban kipukkanóban van, ez pedig komoly problémát jelenthet a szupergazdagoknak.
De hogyan is muzsikálnak a kínai szupergazdagok nemzetközi összehasonlításban? Az Egyesült Államokban a leggazdagabb 1 százalék rendelkezett 2012-ben az összvagyon 19,3 százaléka felett. Hozzá kell ugyanakkor tenni, hogy ez az arány a legmagasabb az utóbbi 100 évben, egy év alatt pedig majdnem 20 százalékkal lettek gazdagabbak. Miközben az alattuk lévő 99 százalék vagyona egy év alatt csak 1 százalékkal nőtt.
Egy másik kutatás szerint ugyanakkor az Egyesült Államokban még a kínainál is koncentráltabb a vagyon: a leggazdagabb 1 százalék rendelkezik az összvagyon 40 százalékával, a leggazdagabb 0,1 százalék pedig az összvagyon ötödével.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.