Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy bizonyos típusú személyiségteszttel könnyedén el tudja dönteni a munkaadó, hogy a munkavállalók a számukra megfelelő pozíciókban vannak-e. Most itt van egy teljes és komplex mátrix arról, kihez, milyen munka illik.
A Business Insider egy cikket közölt arról, hogy milyen típusú személyiségekhez milyen munka illik. A Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) személyiségtesztet már évtizedek óta használja az üzleti világ. A Fortune 500-as cégek 80 százaléka él ezzel a teszttel ma.
16 személyiségtípust lehet a teszttel meghatározni, és bár a lista nem végleges – a személyiségek ugyanis az idők során változhatnak –, azért érdekes kapaszkodókat nyújthatnak számunkra abban, hogy milyen munkát is válasszunk.
A teszt 8 különböző pontot állít fel, ahová be lehet magunkat kategorizálni: introvertált, extrovertált, gondolkodók, érzők, bírálók, szemlélők, intuitívak, illetve a szenzoraikra (tényekre) figyelők (a különböző kategóriák jellemzőiről bővebben a linken lehet tájékozódni).
Az introvertált, szenzoraikra hallgató, bíráló, illetve gondolkodó személyiségjegyekkel bíró személyekhez példul a könyvelői, webfejlesztői, auditori, vagy kormányzati munkák passzolhatnak. Aki viszont például introvertált, intuitív, szemlélő, és érző, annak leginkább pszichológusnak, írónak, szerkesztőnek, HR-fejlesztőnek érdemes mennie.
A többi személyiségtípushoz passzoló munkákról ide kattintva lehet többet megtudni.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.