Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Széles Gábor megszerezte a sármelléki repülőteret, mert bár elsőre megelőzték a pályázaton, de vetélytársa nem fizetett.
Elsőre nem sikerült, de másodikra igen: Széles Gábor milliárdos cége szerezte meg a sármelléki repteret. A Magyar Hírlap (amelynek a tulajdonosan Széles) cikkéből kiderül, hogy tegnap megkötötte a szerződést a sármelléki repülőtér eszközvagyonának értékesítéséről a felszámoló Vectigalis Zrt. a Széles Gábor érdekeltségébe tartozó SGH Aviation Kft.-vel.
Először még egy másik üzletembert hirdetett nyertesnek a felszámoló, mert a földméréssel, ingatlanügyekkel foglalkozó Linusz Imre 800 millió forinttal többet ajánlott a hangárt, a garázst, a kifutópálya aszfaltját is magába foglaló eszközökre. Azonban Linusz hivatalosan „nem felelt meg a fizetési feltételeknek”, a Magyar Hírlap szerint nem fizetett, ezért kötöttek most szerződést Szélessel.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.