Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Magyarországon legyen a legnagyobb az ipar részesedése a nemzeti össztermékből az unióban - ezt a célt tűzte ki maga elé a kormány.
Kormányzati célkitűzés, hogy 2020-ra Magyarországon a GDP 30 százaléka származzon az ipari termelésből, és e tekintetben az ország első legyen Európában; vagyis Magyarországon legyen a legnagyobb az ipar részesedése a nemzeti össztermékből az unióban - hangsúlyozta a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára csütörtökön Budapesten egy szakmai tanácskozáson.
Glattfelder Béla emlékeztetett: az unió célkitűzése, hogy a tagországokban az ipari termelés részaránya a GDP-ből átlagosan érje el a 20 százalékot. Ezt Magyarország már most meghaladta, a szóban forgó arány 22-23 százalék.
Az államtitkár a Magyar Joint Venture Szövetség által szervezett tanácskozáson beszélt arról - az MKB Bank székházában -, hogy a magyar élelmiszergazdaságnak fejlődési lehetőségei lesznek a következő években. Hangsúlyozta: az ágazatban növelni kell a termékek feldolgozottsági fokát, emelve a hozzáadott érték arányát. Az élelmiszeriparban tevékenykedő cégek fejlődési lehetősége pedig főként attól függ majd a jövőben, hogy milyen méretűek, mit állítanak elő, és milyen térségben dolgoznak.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.