Financial Times: Nem csak a Citibank vonul ki Magyarországról

Akár 10 bank is egy csapásra kivonulhat Magyarországról, de ez sokkal inkább általános trend miatt van, és a válság óta szigorodó szabályozási környezet az egyik oka – írta meg a Financial Times.

  • hvg.hu hvg.hu
Financial Times: Nem csak a Citibank vonul ki Magyarországról

A Citibank a múlt héten – a harmadik negyedéves gyorsjelentésével lényegében egy időben – jelentette be, hogy 11 országban válnak meg lakossági üzletáguktól. A 11 ország között szerepel Magyarország is – írta meg a portfolio.hu. Mellettünk Costa Rica, Csehország, Egyiptom, Salvador, Guam, Guatemala, Nicaragua, Panama, Peru és Japán van a listán.

A bank azonban e lépéssel nem valami egyedit húzott, hiszen a globális bankok közül a HSBC például ennél is több, összesen 20 országban adta el lakossági üzletágát, a Barclays kivonult a spanyol, az olasz, a francia és portugál piacról, és az RBS is egy tucat országban farolt ki egy-egy üzletágból.

AFP / Fabrice Coffrini

Pénzügyi szakemberek szerint e mozgások mögött – bármi is a hivatalos kommunikációja a bankoknak – valójában az áll, hogy a gazdasági válság óta bevezetett szabályozás és a világszerte szigorodó jogszabályi környezet az, ami meghátrálásra kényszerítette ezeket a pénzintézeteket.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.