Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Tovább bővítené gáztárolási lehetőségeit a Gazprom Európában, arról azonban az orosz társaság szerint túl korai beszélni, hogy mi lesz a Magyarországon felhalmozott 700 millió köbméter gáz sorsa – írja keddi cikkében a Napi Gazdaság.
A Gazprom a közelgő tél előtt több mint 5 milliárd köbméter gázt tárolt be Európában – közölte a társaság a Napi Gazdaság megkeresésére.
A következő években azonban tovább növelné meglévő tárolókapacitását, célja az, hogy készletezési lehetőségei 2030-ra elérjék éves európai exportjának 5 százalékát. Ez a tavaly exportált 161,5 milliárd köbméter mellett összesen 8 milliárd köbméternyi tárolókapacitást jelentene a mostani 5,3 milliárddal szemben.
A Gazprom szerint számos tényezőtől függ, hogy mi lesz a Magyarországon felhalmozott 700 millió köbméter gáz sorsa. Fontos, hogy fennmaradjon az európai tárolók magas töltöttsége annak érdekében, hogy reagálni lehessen a kivételes eseményekre vagy a különlegesen hideg időjárásra, amit nehéz előre megjósolni – közölte.
Az új tárolókapacitások kialakítása ugyanakkor a Gazprom Export szerint csak rövid távú megoldás, hosszú távon az olyan vezetékberuházások garantálhatják Európában az ellátásbiztonságot, mint amilyen a Déli Áramlat. A tárolók viszont mindenképpen kulcsszerepet játszanak majd az európai gázellátás kiegyensúlyozásában – hangsúlyozta az orosz gáztársaság.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.