Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Európa a következő évtizedekben veszít gazdasági súlyából, és az évszázad közepéig Nigéria megelőzi Németországot – írta előrejelzésében a PricewaterhouseCoopers (PwC) tanácsadó cég.
A szerdán bemutatott A világ 2050-ben című tanulmány azt jósolja, hogy Kína a következő évtizedekben magasan a világ vezető gazdasági hatalma marad, és az Egyesült Államokat India is megelőzi.
Míg Európa jelenleg még a világ második legerősebb gazdasági régiója az Egyesült Államok után, 2050-ben már csak Németország őrzi meg pozícióját a tíz vezető gazdasági hatalom között, de az ötödik helyről a tizedikre csúszik le, és Nigéria is megelőzi. Elébe kerül még Indonézia, Brazília, Mexikó és Oroszország, és tartja a helyét a tízek között Japán.
A tanulmány azonban felhívja a figyelmet, hogy az egy főre jutó jövedelmet tekintve nagyon más a kép. A feltörekvő országokban nagyon lassan nő az átlagjövedelem, és Kínában még 2050-re is legfeljebb az amerikai szint 40 százalékát érik el.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.