Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Lázár János szívhez szóló választ adott, Pintér Sándor magáról és családjáról is vallott. Szijjártó Péter csak szédeleg a lehetséges válaszok erdejében.
Válaszoltak a minisztériumok, hogy voltak-e befektetéseik a Quaestornál, miután MSZP-s képviselők mindegyikhez írásbeli kérdésben fordultak. Ilyen kérdéseket mi is küldtünk nekik hetekkel ezelőtt, de ránk sem hederítettek.
Lázár János a Miniszterelnökség nevében válaszolva úgy megcsavarta a választ, hogy már a második mondatba sikerült beleírni Gyurcsány Ferencet és a Bajnai-kormányt. Lázár válasza annyira szívhez szóló, hogy idemásoljuk úgy, ahogy azt leírta:
A Miniszterelnökség esetében nem lehet arról beszélni, hogy befektetése lett volna a Quaestor csoportnál. Ugyanakkor anyagi kár érte: 2005-ben a Gyurcsány Ferenc által kinevezett Erős János vezetése idején adott a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) 17 milliárd forintos hitelt a Quaestornak, lényegében megfelelő fedezet vagy garancia nélkül, amiért ráadásul 2009-ben a Bajnai-kormány kezességet is vállalt. A Miniszterelnökség ezt örökölte meg, tartunk tőle, hogy a beruházás, ami ennek a forrásnak a segítségével megvalósult nem jelent majd megfelelő fedezetet. Tájékoztatom továbbá Önöket, hogy a KEHI hűtlen kezelés gyanújával rendőrségi feljelentést tett az ügyben.
Pintér Sándor, amellett, hogy azt állította, a Belügyminisztériumnak, háttérintézményeinek és az alá tartozó cégeknek nem voltak befektetései a Quaestor-csoportnál, fontosnak tartotta megjegyezni, hogy a cég megalakulása óta sem ő, sem közeli hozzátartozója nem áll kapcsolatban a Quaestorral.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának, az Igazságügyi Minisztériumnak, a Honvédelmi Minisztériumnak, a Nemzetgazdasági Minisztériumnak, a Földművelésügyi Minisztériumnak és szervezeteiknek szintén nem voltak befektetései a bedőlt brókercégeknél. A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium nem válaszolt még.
Szijjártó Péter belezavarodott
Szijjártó Péter a kérdésre, hogy a külügyminisztériumnak voltak-e befektetései a Quaestornál, lényegében azt válaszolta, hogy voltak értékpapírjai a Quaestornál, de azok nem befektetések, hanem az Eximbank, a MEHIB és a Magyar Nemzeti Kereskedőház tulajdonosi jogait megtestesítő forgalomképtelen részvények voltak, amelyeket a cégnél tartottak, egy számlán, aminek csak az volt a funkciója, hogy nyilvántartsák ezeket az értékpapírokat. Kérdés, akkor miért voltak egyáltalán a Quaestornál vagy miért éppen ott, de erre nem tér ki a válasz.
Ott a külügyminiszter kicsit belezavarodott a magyarázkodásba, amikor egy másik írásbeli kérdésre, hogy tudott-e a Quaestornál elhelyezett milliárdos nagyságrendű befektetésről, azt válaszolta, a Külgazdasági és Külügyminisztérium nem szól bele a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. pénzkezeléssel kapcsolatos napi döntéseibe, ez az MNKH vezetőségének hatásköre.
Ez egyáltalán nincs összehangban az eddigiekkel, a külügy és a kormány pont azt sulykolja hetek óta, hogy a cég azért vett ki 3,8 milliárd forintot a Quaestorból órákkal a bedőlése előtt, mert Orbán Viktor arra utasította a minisztereket, hogy vegyék ki a pénzüket a brókercégektől. Szijjártó Péter egy másik válaszában ellentmondásba is keveredik, ugyanis a kérdésre, adott-e utasítást a Magyar Nemzeti Kereskedőház vezetőjének, azt írja, „a Külgazdasági és Külügyminisztérium, valamint a tárca intézményei a miniszterelnök utasításának megfelelően jártak el”. Magyarán igen (hiszen ő kapta kormánytagként először az utasítást).
Szijjártó kapott még néhány kérdést, például aziránt érdeklődtek az MSZP-s képviselők, hogy mi volt a külügyes cég felügyelőbizottságának véleménye arról, hogy milliárdokat fektetnek be a Quaestornál. Erre sem sikerült egyenes választ adni, Szijjártó úgy fogalmaz, „a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. önálló gazdálkodó szervezet, a pénzkezeléssel és annak felügyeletével kapcsolatos döntéseket az MNKH vezetősége hozza meg”.
Azt a kérdést megválaszolta a külügyminiszer, hogy honnan származott a 3,8 milliárd, és azt írta, ez a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. törzstőkéjének a része. Arra is elég egyértelműen válaszolt, hogy hogy lett a Quaestornál tartott 3,8 milliárd forint állampapírból készpénz (mert mire visszakerült az lett belőle): a cég ezzel hűtlen kezelést követett el, a Magyar Nemzeti Kereskedőház tőkéje megvan, de a kieső kamatbevételek miatt kár érte a kereskedőházat, ezért feljelentést tett.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?
Bekapcsolt a kármentő üzemmód.
Az utolsó negyedben úszott el az esély a győzelemre.
Az Újpest ezzel szemben fittyet hány az ötmagyaros szabályra. Kezdődik az NB I.