Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Tarsoly Csabának befellegzett az üzleti életben – ismerte el a Figyelőnek adott interjúban Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke. A felügyelet felelősségével kapcsolatban úgy látja, „sikerült fölkapcsolni a lámpát egy addig sötét szobában”. Matolcsy és Varga között szerinte nincs konfliktus, persze nem is értenek mindenben egyet.
A Quaestor tulajdonosa, Tarsoly Csaba többet nem vállalhat vezető tisztséget a magyar pénzpiacon – mondta a Figyelőnek adott interjúban Windisch László, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke. Ezt a jegybank úgy tudja elérni, hogy az engedélykérelmet a jó üzleti hírnév hiányára hivatkozva el fogja utasítani.
Az MNB ezért alaposan vizsgálja a személyi felelősséget a brókerbotrányban érintett cégeknél. Bírságot is kiszabhatnak, de az a kárhoz képest nagyon kis összeg, legfeljebb 20 millió forint lehet.
Windisch szerint az MNB nem talált az utolsó pillanatokban történő vagyonkimentésre utaló jeleket a brókerbotrányban érintett cégeknél végzett ellenőrzések során, igaz, alapvetően nem ez volt a vizsgálatok fő iránya. Arról nem tudott részleteket mondani, hogy külföldre mentettek-e vagyonokat a bukott brókercégektől.
A felügyelet felelősségével kapcsolatos kérdésre Windisch azt mondta, áttekintették az összes korábbi vizsgálati anyagot, hogy tanuljanak belőlük. „Mondhatjuk, hogy sikerült fölkapcsolni a lámpát egy addig sötét szobában, s most már teljesen más szemmel tudjuk értelmezni a korábban beküldött adatokat” – fogalmazott, ugyanakkor úgy véli, nem az MNB feladata a felügyeleti vezetők felelősségre vonása.
Az alelnök úgy látja, hogy a brókerbotrány következményeként, a megtakarítások átcsoportosítása miatt eltűnhet néhány kisebb pénzügyi szolgáltató a piacról. Egy, a parlament előtt lévő módosító csomag alapján a jövőben nagyobb kontrollt tud majd gyakorolni a pénzügyi szolgáltatók fölött a jegybank, a változások nagy része még idén hatályba lép.
Az intézkedések része, hogy az ügyfelek az MNB online felületén keresztül tudják majd ellenőrizni a szolgáltatóknál vezetett számláik egyenlegét. Ez azonban csak 2016-tól valósulhat meg, mert előbb egy közbeszerzést kell lebonyolítani. Januártól aztán az ügyfelek havonta változó jelszóval nézhetik majd meg egyenlegüket a jegybank honlapján.
Az alelnök elmondta a véleményét a Varga–Matolcsy-konfliktusról is. Szerinte nincs konfliktus, persze nem értenek mindenben egyet, de jó az együttműködés. A Varga–Matolcsy-konfliktus a devizás autóhitelekkel kapcsolatban került elő: a jegybank ebben a körben is forintosítana, amit Lázár János is támogat, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) viszont korábban ellenkező álláspontot foglalt el.
Erre következett, hogy a bankadóval kapcsolatban sem értenek egyet: az MNB szerint differenciálni kellene a bankadót aszerint, hogy a bankok milyen mértékben növelik a hitelezési aktivitásukat, az NGM szerint viszont tartani kell az EBRD-megállapodást, amelyben a kormány egységes bankadócsökkentést ígért.Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mintha személyes történetében mondaná fel a kormánypolitika kritikáját, olyanok Füle Zsigmond első tapasztalatai a munka világában. Ő az a 18 éves, bácsborsódi fiatal, aki keresztkérdéseket tett fel Lázár Jánosnak bajai fórumán, és panaszára, miszerint keveset keres, a miniszter úgy válaszolt: rossz helyen dolgozik.
A HVG újságírói adnak pár tippet a vakációhoz.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
Heorhij Tihij szerint inkább azt kellene megmagyaráznia a magyar embereknek, hogy miként sikerült „elcseszni” az ország gazdaságát.
Egyre fokozódik a miniszterelnökre nehezedő nyomás, melyet többnyire saját gazdaságpolitikai húzásainak köszönhet.
Az énekes már elnézést kért, amiért elragadta az aljas indulat.
Több oka is van a lakhatási válságnak.