Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Már nem csak egy NAV-vezetőt, több más személyt is gyanúsít a rendőrség a NAV-botrányban, amit Horváth András robbantott ki 2013 őszén. A kitiltási ügyben is van már gyanúsított.
Már több gyanúsított is van a NAV-botrányban, amit Horváth András, az adóhatóság volt munkatársa robbantott ki 2013 novemberében – derül ki Polt Péter Népszabadságnak adott interjújából. Márciusban az derült ki, hogy egy gyanúsított van, mégpedig egy NAV-vezető, akit hivatali visszaéléssel gyanúsítanak. A legfőbb ügyész újabb nyilatkozata szerint már több gyanúsított is van és ki is hallgatta őket a rendőrség.
Komolyan vették Horváth Andrást
A Horváth András volt NAV-alkalmazott zöld dossziéjáról elhíresült korrupciós botránnyal kapcsolatban Polt hangsúlyozta: komolyan vették Horváth állításait, és minden részletnek a végére járnak.
A dosszié, melynek részleteiről a hvg.hu számolt be (első rész, második rész), öt témakört ölelt fel. Egyes részeiről a legfőbb ügyész szerint azonnal látszott, hogy azokban semmiféle bűncselekmény gyanúját nem lehet fellelni. Aztán volt olyan témakör, amelyről a vizsgálat állapította meg ugyanezt. A többi felvetéssel kapcsolatban még tartanak a vizsgálatok, és Polt azt ígérte, a nyomozás végeredményét nyilvánosságra hozzák.
A Népszabadság többször is rákérdezett, de a főügyész kitérő választ adott arra a kérdésre, szerinte megtörténhet-e, hogy végül Horváth András és a NAV egyes vezető munkatársai ellen is vádat emelnek. Mint ismert, nemcsak a NAV, hanem a hatóságokat korrupcióval vádoló Horváth András ellen is indult eljárás. Horváth korrupciós és hivatali bűncselekmények gyanúját vetette fel „a NAV-val szemben”, míg egykori munkaadója információs rendszer vagy adat megsértése bűncselekményért jelentette fel őt.
A kitiltási ügy
A legfőbb ügyész interjújából kiderült az is, hogy a másik NAV-val kapcsolatos botrányban, a kitiltási ügyben is van már gyanúsított. A nyomozás fél éve tart, és Polt Péter szerint szükséges lenne, hogy az amerikai hatóságok mielőbb érdemi információkkal szolgáljanak számunkra.
Az Egyesült Államok tavaly októberben hat személyt kitiltott, és kiderült, hogy közülük többen közel állnak a kormányzathoz. Vida Ildikó, a NAV-elnöke ismerte el egyedül, hogy rajta van a kitiltási listán. A legfőbb ügyész levelet írt Eric Holder igazságügy-miniszternek és az amerikai nagykövetségnek, releváns információk után érdeklődve, érdemi választ azonban nem kapott. Ahogy a kitiltási ügy hátterében felsejlő Bunge-ügyben feltett kérdésekre sem.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.