szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A munkaadónak akkor kell a munkába járás kiadásaihoz hozzájárulnia, ha a dolgozó közigazgatási határon kívülről jár be munkahelyére, és ehhez helyközi vagy elővárosi, illetve vízi vagy légi közlekedési eszközt vesz igénybe.

Ha a fenti körülmények állnak fenn, akkor a munkáltatónak meg kell térítenie a napi munkába járás, illetve a hazautazás költségeinek nem kevesebb mint 86 százalékát - igaz, csak akkora, ha elszámoltak a menetjeggyel vagy a bérlettel - írja a napi.hu.

Hozzá kell tenni, hogy bár a 86 százalék megtérítésére kötelezi a munkáltatót a jogszabály, ha azonban a munkaadó úgy dönt, hogy akár az egész költséget magára vállalja, az akkor sem lesz adóköteles.  A maximálisan adható összeg idén 32500 Ft.

Amennyiben a saját autónkkal járunk be a munkahelyre, akkor csak akkor kaphatunk költségtérítést, ha a lakó- vagy tartózkodási hely és a munkahely között nincs közösségi közlekedés vagy a munkarend miatt nem, illetve csak hosszú várakozással tudjuk azt igénybe venni. Ebben az esetben a kilométerenként 9 forintos költségtérítés jár.

Ugyanakkor érdemes szem előtt tartani azt is, hogy egy napon csak egyféle jegyre vonatkozik a munkáltató térítési kötelezettsége.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!