Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Kit Kat gyártója, a Nestlé levédette volna a négyszeletű csokoládébevonatú ostyaszeletet. Az ügyet az Európai Bíróságnak kellett eldöntenie. A Nestlé vesztett.
Csokióriások közötti ölre menő vitát döntött el mai ítéletével az Európai Bíróság.
2010-ben a Nestlé az Egyesült Királyságban védjegyként próbálta bejegyeztetni az általa gyártott Kit Kat csokoládé formáját.
A konkurens Cadbury UK felszólalással élt a védjegybejegyzési kérelemmel szemben, amelyet a brit védjegyhivatal elfogadott és így megtagadta a Kit Kat formájának védjegyként történő bejegyzését. Az elutasítás egyik indoka az volt, hogy a hivatal szerint a kérdéses csokoládéforma nem rendelkezik olyan megkülönböztető képességgel, amely egy átlagos fogyasztó számára lehetővé tenné annak megállapítását, hogy az érintett termék a Nestlétől, és semmiképpen sem valamelyik versenytárstól származik.
A Nestlé azonban vitatta a védjegyhivatal döntését, mivel egy a fogyasztók körében elvégzett közvélemény-kutatás kimutatta, hogy a vásárlók több mint 50 százaléka felismerte és a Nestlével azonosította a kérdéses csokoládéformát, ami a cég szerint bizonyítja, hogy a Kit Kat formája igenis rendelkezik megkülönböztető képességgel.
A brit bíróságok az uniós védjegyirányelv értelmezését kérve azt kérdezték az Európai Bíróságtól, hogy az említett közvélemény-kutatás eredménye elegendő-e a megkülönböztető képesség meglétének megállapításához.
Az ügy már egy éve az Európai Bíróság elé került. Az Európai Bíróság mai döntésével a Cadburynek adott igazat, lényegében tehát nem lehet - legalábbis az Egyesült Királyságban - a négyszeletű csokoládébevonatú ostyaszeletet védjegyként bejegyezni.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.