Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Egy tavalyi orosz törvény szerint a médiacégeknél a külföldi tulajdonhányad "biztonsági megfontolásból" nem haladhatja meg a 20 százalékot. Az Axel Springer Russia az alapító halálának 30 éves évfordulóján közölte: egy orosz vállalatnak adják el érdekeltségeiket.
Az Axel Springer német médiakonszern orosz leánycége eladja valamennyi oroszországi médiaérdekeltségét egy új orosz törvény miatt.
A biztonsági megfontolásokból tavaly elfogadott törvény értelmében az oroszországi médiában a külföldi tulajdonhányad nem haladhatja meg a húsz százalékot. A törvény 2017 után lép életbe, időt hagyva a külföldi tulajdonosoknak a végrehajtáshoz.
Az Axel Springer Russia közlése szerint megállapodás született arról, hogy valamennyi orosz érdekeltségüket, köztük az orosz Forbes magazint és számos más kiadványt az orosz tulajdonú Artcom Mediának adják el. Az értékesítési árat nem hozták nyilvánosságra.
Oroszországban valamennyi országos tévéállomás az államé, miközben a nyomtatott sajtó közül néhány külföldi tulajdonban van, így például a Vedomosztyi gazdasági napilap és az orosz Forbes, amelyek többször bírálták a kormányt.
A bejelentés éppen a cégalapító Axel Springer halálának 30. évfordulóján, egész pontosan előtte két nappal érkezett.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.