Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Háromszáznyolcvan új munkahely létesül a győri Audi-gyárban, a beruházásról ma készülnek bejelentést tenni – írja a Magyar Idők hétfői száma, amely szerint a csalási botrányba keveredett Volkswagen vezére levelet írt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek.
Több mint 32 milliárd forintos (106 millió eurós) beruházást indít az Audi Hungária Motor Kft. a győri telephelyén 2015 és 2018 között – értesült a Magyar Idők, a lap úgy tudja, a fejlesztésnek köszönhetően 380 új munkahely létesül.
A beruházás nyomán a benzin- és a dízelmotorokból is az eddigieknél is takarékosabb, környezetkímélőbb modellek készülhetnek. A beruházást a kormány is támogatja, az elnyert összeg hatmilliárd forint.
A szerződést ma írják alá, a részleteket Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Peter Kössler, az Audi Hungaria Motor Kft. ügyvezető elnöke, valamint Borkai Zsolt, Győr polgármestere hétfő reggel ismerteti – írja a napilap.
A lap azt is írja, hogy a Volkswagen-konszern igazgatóságának elnöke levelet írt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek a vállalat előtt álló kihívások miatt, amely alatt minden bizonnyal a cég manipulált dízelmotorjai körüli botrányra céloznak. A tárcavezető válaszában arról biztosította Matthias Müllert, hogy a magyar kormány nagyra becsüli az Audi magyarországi tevékenységét és beruházásait, valamint biztos benne, hogy a Volkswagen túljut a nehézségeken.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.