Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Egy magyar cég adott kölcsön milliárdokat egy, a Berlusconi család érdekeltségébe tartozó offshore cégnek a Blikk szerint. A lap azt is írja: az Alfapapírtól az ukrán oligarcháig, Dmitro Firtasig vezetnek a szálak, aki az akkori olasz miniszterelnökkel akart üzletet kötni.
Egy papírkereskedelemmel foglalkozó magyar cég, az Alfapapír Kft. adott kölcsön milliárdokat egy, a Berlusconi-család érdekeltségébe tartozó offshore cégnek pár évvel ezelőtt – írja a Blikk.
A lap a birtokába került dokumentumokra hivatkozva állítja, hogy 25 millió euróról kötöttek szerződést 2011-ben, az első részletet, 6,7 millió eurót pedig bizonyíthatóan átutalta a magyar cég az antiguai egzotikus adóparadicsomban bejegyzett Emerald Cove Estates Limitednek. A kamatot barátira (1 százalékosra) szabták, a kölcsön fedezeteként pedig értékes antiguai ingatlanokat ajánlottak fel, nem messze Silvio Berlusconi ottani villájától – részletezi a Blikk.
Az Alfapapírtóla lap szerint egy dollármilliárdos ukrán oligarcháig, Dmitro Firtasig vezetnek a szálak, aki Silvio Berlusconi akkori miniszterelnökkel akart üzletet kötni. Ehhez pedig magyar segítséget is igénybe vett.
Az Alfapapír részéről Georges Roth akkori ügyvezető írta alá a szerződéseket. Az Alfapapír Kft. bejegyzett székhelyén állítólag azt a Knopp Andrást kellett volna a lapnak találnia, aki a tavaly Bécsben vesztegetés miatt őrizetben vett ukrán Dmitro Firtas jobbkeze és bizalmasa, és aki egy cégén keresztül tulajdonolja az ingatlant. Knopp Firtas cégének, a Group DF Internationalnek (GDFI) a vezetője, amely dollármilliárdokra tett szert a gázkereskedelem révén.
Firtasék az olasz piac felé is nyitni akartak, ezért szerettek volna találkozni az olasz miniszterelnökkel a Blikk szerint. A lapnak levelek is rendelkezésére állnak, melyekből kiderül: Firtasék gáz- és médiaüzleteket akartak kötni Berlusconiékkal. A találkozó létrejött: 25 millió euróban állapodtak meg. A kölcsön határideje a szerződés szerint két éve lejárt, de a Blikk tudomása szerint nem fizették vissza, a magyar cég sem követelte az összeget.
Knopp András azok között van, akiket az amerikai hatóságok megvádoltak. A vádak szerint egy nemzetközi bűnszövetkezet tetemes összegeket fizetett azért, hogy Indiában bányászati jogokat szerezzen kormánytisztviselők megvesztegetésével. Dollármilliókat utaltak át erre a célra, bár az erre szánt pénz teljes összegét, 18,5 millió dollárt végül nem sikerült elkölteni. Knopp felügyelte a gyanú szerint a szervezetet, rajta és Firtason kívül még 4 embert vádolnak az amerikai hatóságok.
A 80-as években az MSZMP egyik vezetőjeként, és egykor kulturális miniszterhelyettesként is dolgozó Knopp a Népszabadságnak korábban azt mondta: az állítólagos vádakat, amelyekről az újságokból értesült, teljes mértékben megalapozatlannak tartja. Meggyőződése, hogy a Firtas elleni vádak is alaptalanok.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.
Egy kutatás szerint szoros összefüggés van az emberek egészsége és székletürítési szokásaik között. A túl gyakori vagy túl ritka székletürítés mögött különféle problémák állhatnak.