Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A magyar egészségügy bajairól mesél a friss HVG-ben egy idegenbe szakadt kórházigazgató.
Hogyan kell egy csőd szélére került kórházat kihúzni a bajból, vagy egy egész egészségügyi rendszert működőképessé tenni – erről is beszél az e heti HVG-ben megjelent interjúban az angliai Manchesterben dolgozó magyar válságmenedzser, Végh Attila.
Az ország szégyene vagy büszkesége, hogy egy többdiplomás, négy nyelven beszélő magyar fiatal szakember nem a kecskeméti vagy a miskolci, netán valamelyik budapesti kórházat vezeti, hanem a manchesteri egyetemi klinika válságmenedzser vezérigazgatója?
Végh úgy véli, az egészségügy gondjai a fejlettebb országokban lényegében azonosak, még ha a működési feltételek lényegesen el is térhetnek egymástól. Ő például úgy vette át a manchesteri kórházat, hogy azt – az intézmény pénzügyi gondjai miatt – a felfüggesztés réme fenyegette. A takarékosság és a racionalizálás azonban meghozta gyümölcsét. Igaz, az az éves költségvetés, amiből a manchesteri intézménynek ki kell jönnie, idehaza az összes megyei kórház együttesen sem kap.
Az interjút a csütörtökön megjelenő HVG közli.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint most a hatóságokon és az igazságszolgáltatáson a sor, hogy „szépen, finoman” tegyék a dolgukat.
Milyen autó képes erre egyáltalán?