Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Napi kétmillió forintjába kerül az adófizetőknek csak két MNB-ingatlan – az Eiffel Palace és a tiszaroffi kastély – fenntartása, illetve felújítása 2016-ban.
Több mint 1,8 milliárd forintot emészt fel idén az MNB tulajdonában álló ingatlanok fenntartása és felújítása, igaz, ebbe az összegbe beleértendő a székház üzemeltetési költsége, valamint a soroksári készpénzraktár működtetése.
Ám a tetemes költségnek csaknem egyharmadát két luxusirodaház – a Bajcsy-Zsilinszky úti Eiffel Palace és a tiszaroffi kastély – üzemeltetése, karbantartása, állagmegóvása és felújítására fordított összeg visszi el – írta csütörtöki számában a Népszabadság az MNB-től kapott válaszokra hivatkozva.
Az Eiffel Palace fenntartása 200 millióba, a tiszaroffi épületét 63 millió forintba kerül 2016-ban. Az Eiffelnél további 380 millió forint jut új beruházásokra, a tiszaroffi kastélynál 46 millió forintot szánnak erre a célra. A két ingatlan tehát összesen 690 millió forintba – napi kétmillió forintba – kerül az adófizetőknek. Az Eiffel Palace esetén a bérlők által fizetett díj csökkenti az összeget.
A D.V.M. Construction Fővállalkozó Kft. nettó 411,7 millió forintos ajánlatával, egyedüli indulóként nyerte el a megbízást, hogy az Eiffel Palace irodaház hetedik emeletén egy 484 négyzetméteres exkluzív teret alakítson ki.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.