Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A magyar befektető stabil pozíciókat épített ki negyed év alatt az amerikai részvénypiac növekedésével szemben. És ezzel nincs egyedül, írja a Handelsblatt.
A multimilliárdos Soros György egyharmaddal csökkentette amerikai részvénypiaci befektetéseit, és egyidejűleg elkezdett spekulálni az S&P 500 irányadó tőzsdeindex esésére. Ezt írja a német Handelsblatt az amerikai pénzpiaci felügyelet közleményére támaszkodva.
Soros befektetési alapja, amely 5 éve már kizárólag a milliárdos saját vagyonát kezeli, az elmúlt három hónapban mindkét irányban nagy erőkkel építkezett. A határidős piaci megbízásainak a számát (melyek lehetővé teszik, hogy az árfolyam esésén nyerhessen) megduplázta, miközben az alapkezelő az amerikai cégekben meglévő részesedéseinek az értékét 37 százalékkal csökkentette.
Egy esetleges tőzsdekrachból Soros mellett egy másik sztárbefektető, Carl Icahn is nagyot nyerhet: a Handelsblatt szerint még Sorosnál is nagyobban játszik az amerikai tőzsde visszaesésére.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.