Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Nagy-Britannia EU-ban maradását szorgalmazó légitársaságok a június 23-ai brit népszavazás után arra fognak összpontosítani, hogy létrehozzanak egy olyan összeurópai légi irányítási rendszert, ami az ismétlődő franciaországi sztrájkok ellenére lehetővé teszi a fennakadásmentes légi közlekedést.
Az ír Ryanair, a brit EasyJet, és a Bristish Airways légitársaság, illetve a német Lufthansa csoport vezetői azt kérik majd, hogy a Franciaországgal szomszédos országok légi irányító szolgálatai a franciaországi sztrájkok idejére bővítsék ki tevékenységi területeket, és ezzel akadályozzák meg, hogy a jövőben is járatok ezreit kelljen törölni a francia munkabeszüntetések miatt. A légitársaságok vezetői a The Guardian című lap értesülései szerint júliusban Brüsszelben ismertetik majd javaslatuk részleteit.
A franciaországi sztrájkok a hazai légitársaságok mellett leginkább a brit utasokat érintik, mivel csak Franciaország kikerülésével, túlzsúfolt légtérben repülve érhetik el a kelet- és közép-európai célállomásokat. A végleges megoldást az egységes európai repülési tér létrehozása lenne, de a francia légiirányítók – jövedelmüket féltve – ezen kezdeményezést is ellenzik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.