Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vagy, hogy melyik volt a legnagyobb fegyvervásárló 2015-ben? Itt az éves jelentés.
Az nem annyira meglepő, hogy az Egyesült Államok és Oroszország volt tavaly a világ két legnagyobb fegyver- és hadászati eszköz exportőre. Az már annál inkább, hogy Németország futott be a harmadik helyre, amely 2014-ben a Jane’s iparági listáján még csak ötödik volt, írja a Der Standard osztrák napilap internetes kiadása.
A legnagyobb importőr tavalyelőtthöz hasonlóan továbbra is Szaúd-Arábia. 2015-ben az arab országba 9,3 milliárd dollár értékben kerültek fegyverek. A szaúdiak mögött India és az Egyesült Arab Emirátusok foglalja el a képzeletbeli dobogót. Az alacsony olajárak hosszú távon Oroszország és Omán beszerzéseit befolyásolhatják, a szakértői riport szerint Szaúd-Arábia erre kevésbé érzékeny, mert nemcsak nagy olajkészleteken ül, hanem adóssága sincs.
A szaúdiak, Katar és az Emirátusok sokat invesztálnak kémtechnikákba, ami azt jelzi, függetlenedni szeretnének biztonsági partnerüktől, az USA-tól. A Golf-államok és Egyiptom hadseregtechnológiába, elsősorban preciziós irányítású fegyverekbe fektet, mellyel minél kevesebb civil áldozat árán tudnak adott esetben megelőző csapást mérni.
A várakozások szerint 2016-ban alaposan felborulhat a legnagyobb fegyverexportőrök listája. Franciaország ugyanis újraélesztette a fegyveriparát, és idén 6 milliárd dollár értékben exportálhat, amellyel akár még Oroszországot is megelőzheti.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.