Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az USA pénzügyminisztere egy hétfő reggeli tévés interjúban azt mondta, hogy a Brexit nyomán negatív kihívásokkal kell ugyan szembenézni, de pénzügyi válság nem várható.
Jack Lew a gazdasági-pénzügyi kérdésekkel foglalkozó CNBC televízió hétfő reggeli műsorában fejtette ki álláspontját az Egyesült Királyságban múlt héten megtartott népszavazás eredményéről.
A pénzügyi tárca vezetője sok ellenszélre számít, de pénzügyi válságra nem. "Kétségtelen, hogy ez az új kihívás kedvezőtlen a világgazdaság számára, de képesek leszünk megbirkózni vele" – közölte a miniszter.
Véleménye szerint az átmeneti időszak, míg a kilépés valóban megvalósul, hosszas lesz, de ez alatt a brit kormánynak mindent meg kell tennie a gazdasági növekedés előmozdításáért.
Ami a Brexit amerikai gazdaságra gyakorolt hatását illeti, Lew nem számít negatív következményekre, mert "az Egyesült Államok gazdasága egészen jól teljesít".
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.