Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Cseppfolyós földgázt tankolhatnak a Dunán közlekedő hajók 2019 végétől Csepelen – közölte a Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesület.
Közleményük szerint egyebek mellett egy cseppfolyós földgáz tárolására is alkalmas terminálhajó kap helyet a csepeli kikötőben. Az Európai Unió tagállami küldötteiből álló bizottsága támogatja ezt a projektet, amely így a magyar államra eső körülbelül egymillió eurós önrész kifizetése után elindulhat – olvasható a tájékoztatásban.
Emellett a beruházásra Magyarország 6 millió eurót nyert el az Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz magyar keretéből.
A közlemény idézi Domanovszky Henriket, az egyesület elnökét, aki szerint a beruházás célja az, hogy Európa egyik leghosszabb folyóján közlekedő hajók idővel átálljanak a környezetkárosító dízelről a cseppfolyósított földgázra, az LNG-re.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.