Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Engedélyezte egy olyan eszköz forgalmazását az Amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Felügyelet (FDA), amely folyamatosan ellenőrzi viselője vércukorszintjét, és automatikusan adagolja a szükséges mennyiségű inzulint.
Az úgynevezett mesterséges hasnyálmirigyet az FDA döntése alapján olyan 1-es típusú cukorbetegségben szenvedők használhatják, akik betöltötték a 14. életévüket.
Az okostelefon méretű eszköz vezeték nélkül kapcsolódik egy inzulinpumpához és a vércukorszintmérőhöz. Utóbbi egy bőr alá ültetett szenzorral, ötpercenként ellenőriz, egy számítógépes algoritmus pedig kikalkulálja, mennyi hormonra van szüksége a páciensnek.
Az eszköz, amelyet a Medtronic Plc gyárt, szinte teljesen emberi beavatkozás nélkül működik, vagyis a viselőinek nem szükséges naponta többször megmérniük a vércukrszintjüket, és maguknak adagolni az inzulint – megteszi ezt helyettük a MiniMed 670G. Csak étkezésekkor kell maguknak beállítaniuk a szükséges dózist.
A Medtronic azt közölte, hogy csak jövő tavasszal dobja majd piacra az eszközt, amely részben helyettesíti a hasnyálmirigy funkcióját.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.