Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A túlkínálat megmaradt, nem valószínű további ralli.
A dollár 62,33 rubelen forgott hétfő délelőtt, az orosz fizetőeszköz 0,7 százalékkal drágult napi szinten. Utoljára tavaly októberben volt ilyen erős a rubel árfolyama.
Az euróhoz képest több mint két havi csúcsra nőtt a rubel árfolyama a nemzetközi bankközi devizapiacon: napi minimumán 70 rubel alá, 69,865 rubelre esett a jegyzés, ez 79 kopejkával alacsonyabb a múlt heti záróértékhez képest.
A Brent decemberi szállításra hordónként (159 liter) 50,58 dollárba került kora délután, 39 centtel, 0,78 százalékkal emelkedett az ára az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében. Napi csúcsán 50,90 dolláron forgott. Elemzők azonban óvatosságra intenek, a makacsul fennálló túlkínálat miatt kétséges, hogy tovább tud-e emelkedni az olaj ára. Ha pedig áremelkedés kifullad, az orosz eszközök ismét nyomás alá kerülhetnek.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.