Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
2013-ban az év bankára volt az Egyesült Államokban. Bankja, a Wells Fargo a világ legértékesebb pénzintézete. John Stumpf sikeresen átvészelte a nagy pénzügyi válságot. Csakhogy kiderült: átverte ügyfeleit.
Több százezer olyan számla szerepelt a Wells Fargo nyilvántartásában, melyekről az ügyfelek nem is tudtak. A turpisság kiderült. Maguk bűnözők! – kiáltották a dühös honatyák Washingtonban, amikor tavaly ősszel meghallgatták az elnök-vezérigazgatót a kínos ügyekről. „Javaslom, hogy az igazságügyi minisztérium és a bankfelügyelet indítson vizsgálatot” – indítványozta egy szenátor. Aztán persze szépen csendben megállapodtak: a bank kifizetett egy 185 millió dolláros bírságot. Az ügyfeleket kárpótolták. Az elnök-vezérigazgató elmondta: több mint 5000 munkatársat kirúgtak a hamis számlák miatt. Erre berágtak Washingtonban: a főnök megússza, és a munkatársait hibáztatja! John Stumpf erre lemondott az éves prémiumáról, 41 millió dollárról. Azóta sokan biztosra vették a távozását annak ellenére, hogy a Goldmann Sachs főnöke nagyobb disznóságokat is megúszott – írja a párizsi Le Monde.
A 63 éves John Stumpf most a "saját akaratából" távozott. A Wells Fargo részvényei ugyanis egyre alacsonyabb áron forogtak a tőzsdén. A 268 ezer alkalmazott valószínűleg fellélegzett. Annál is inkább, mert Stumpf jobbkeze, Tim Sloan lett az utód. Az 53 éves bankvezér nem érintett közvetlenül a botrányban, mert más területet felügyelt. Célja az, hogy a Wells Fargo újra a világ legértékesebb pénzintézete legyen. A távozó egykori csodatevőnek is lesz mit aprítania a tejbe: a végkielégítése 24 millió dollár. Ezen kívül van még 100 millió dollár értékű Wells Fargo-részvénye. Ami egyre többet ér, miután az elnök-vezérigazgató távozott.
Nagy balhé volt a bankjánál, de ötmilliárdot keresett az amerikai vezérigazgató
Szépen kerestek az S&P 500 listáján szereplő amerikai bankok vezérigazgatói. Az éves fizetésük átlaga tavaly 8 millió dollár volt. De ki a legjobban fizetett bankár az Egyesült Államokban?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.