Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Bajban van a Ladát gyártó orosz autóipari cég, az Avtovaz. 1,1 milliárd eurós sürgős tőkeemelésre van szükség és ezt az anyagi áldozatot a fő résztulajdonos, a francia Renault vállalja.
Ezzel a franciák tulajdonrésze gyakorlatilag megduplázódik és eléri a 73 százalékot. A Renault stratégia partnere, a Nissan viszont inkább kihátrál az Avtovazból, a japánok részesedése 12-ről 6 százalékra csökken. A Renault 2008-ban szállt be az Avtovaz életre keltésébe. Tudták a franciák, hogy ez nem lesz könnyű vállalkozás, de a hosszú távú sikerben biztosak voltak.
Nyolc év elteltével egyelőre csak a gondok halmozódnak. Igaz ebben szerepet játszik a nemzetközi háttér is, az olaj árának zuhanása, illetve az Oroszország ellen hozott nemzetközi szankciók. A 2012-es eladási csúcs óta a felére esett vissza az orosz autópiac. Idén is folytatódik a zsugorodás, az Oroszországban eladott kocsik száma várhatóan 12 százalékkal csökken.
Persze az Avtovaz Togliattiban lévő üzeménél sincs minden rendben – írja az AFP. Hiába csökkent a felére az alkalmazottak száma 10 év alatt, a termelékenység nem nő, a Ladák minősége is elmarad az elvárttól. Ezért a Renault menesztette a togliatti üzem eddigi svéd igazgatóját. Pedig Bo Anderson, a General Motorsnál, ahonnan az Avtovaz élére került, sikeres volt. A Renault szerint ide keleti tapasztalatok kellenek. Ezért Nicolas Maure-t, a Dacia igazgatóját vezényelte át Togliattiba. Ő Európa keleti tájain már bizonyított, a Renault romániai üzemét remekül felfuttatta a Dacia Logannal. Tőle és az újabb egymilliárd eurós tőkeinjekciótól várják, hogy végre a Ladák is kelendőbbek legyenek. A Renault tehát fut a pénze után, miközben, a szkeptikus megfigyelők szerint, az Avtovaz a jövőben is a francia cég feneketlen hordója lesz.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az ukrán drónkülönítmény jelenleg még elképesztő hatékonysággal okoz kárt az oroszoknak, de hamarosan visszatérhetünk a 2022 előtti világba, ahol még egy filléres eszközzel nem lehetett kiütni egy milliárdos harckocsit. Hogyan néz majd ki a jövő légvédelme, amely jobban védekezik a drónok ellen?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását 1637-ben. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.