Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Görögországban, Cipruson egészen durva, 40 százalékos visszaesés történt a medián jövedelemben.
Nőttek a vagyoni egyenlőtlenségek az EU-ban, írja az Európai Központi Bank 84 ezer háztartás adatait összegző kutatása. A kutatások szerint az eurozóna 5 százaléknyi leggazdagabbrésze a nettó vagyon nagyobb, 37,8 százalékát birtokolja, mint 2010-ben, amikor is ez az arány még csak 37,2 százalék volt.
Azért történt mindez, mert Olaszország, Spanyolország, Portugália és Görögország nehezebben lábalt ki a válságból, míg a német gazdaság gyorsabban. Görögországban és Cipruson volt egészen durva a változás, négy év alatt 40 százalékot zuhant a medián jövedelem, de Olaszországban, Portugáliában és Spanyolországban is 15 százalékos volt a visszaesés.
Az eurózónában a háztartások medián jövedelme nagyjából 10 százalékkal csökkent 2010 és 2014 között és 104 100 euró volt 2014 végén. A társdalom alsó vagyoni tizedének nettó medián vagyona csupán 1000 euró viszont a felső vagyoni tizedé 496 000 eurót tett ki. A felsőbb rétegek között pedig további differenciálódás figyelhető meg, csak a lakosság leggazdagabb 5 százalékát vizsgálva a nettó medián vagyon 743 900 euró.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.