Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az MNB mindenkit lekörözött az év végi jutalomosztásban az állami intézmények közül, a dolgozók átlag 650 ezer forintot kaptak.
Az állami szervezetek közül az MNB volt a legnagyvonalúbb dolgozóival, ugyanis az év végén négyszáz "kiemelkedő teljesítményt nyújtó" munkavállalójának adott összesen közel 260 millió forint prémiumot – írja a Magyar Nemzet.
A lap számítása szerint ez azt jelenti, hogy átlagosan csaknem nettó 650 ezer forintot kaptak az alkalmazottak, ugyanakkor a jegybank közlése szerint külön összeget kaptak a vezetők és a nem vezetők:
2016 végén a nemzeti bank után a Főpolgármesteri Hivatal dolgozói jártak a legjobban, ott ugyanis a valamivel több mint 800 fős alkalmazotti gárda fejenként átlagosan 460 ezer forintos jutalmat kapott, ami összesen 370 millióba került. Ezt az összeget ugyanakkor a bérmegtakarítás terhére fizették ki, azaz nem jelentett többletkiadást a fővárosnak. Tarlós István főpolgármester, valamint helyettesei szintén nem kaptak jutalmat.
Az ügyészség 1,5 milliárd forintot osztott ki tavaly, átlagosan 370 ezer forintot munkavállalónként.
Egyáltalán nem kaptak év végi jutalmat a minisztériumok tájékoztatása szerint 2016-ban a földművelésügyi, a belügyi tárcánál, az Emberi Erőforrások Minisztériumában, a Nemzetgazdasági, valamint a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumban.
A Lázár János vezette Miniszterelnökség a kisgyermekeseknek könyvet és édességet adott, így összesen bruttó 44 millió forintot költött a tárca az év végi jutalmazásra.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.