Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A parlamentben is foglalkozhatnak azzal, hogy eltérő minőségű ételeket kap a multiktól Magyarország, mint a nyugati vásárlók. Az ügy egészen Brüsszelig juthat.
Brüsszelben reklamálna az Együtt amiatt, hogy rosszabb minőségű ételt kapnak a magyarok, mint a nyugatiak. Szabó Szabolcs, a párt képviselője egy határozati javaslatot vinne a parlament elé, ebben európai szintre emelné a tiltakozást.
Mint írta, először a szlovák hatóságok jelezték, hogy az ottani élelmiszerek sokszor rosszabbak, mint ugyanazoknak a gyártóknak az Ausztriában árult termékei. Ezután adott tájékoztatást a Nébih arról, hogy a magyar vizsgálat is ugyanerre az eredményre jutott. A képviselő arra emlékeztetett, hogy az ételminőség kettős mércéjével már tavaly tavasszal foglalkoztak a visegrádi országok találkozóján, utána pedig az EU Mezőgazdasági és Halászati Tanácsának ülésén is szóba került az ügy, de azóta sem történt előrelépés.
Szabó Szabolcs azt szeretné, hogy a parlamenti többség kérje fel a kormányt: forduljanak az Európai Bizottsághoz. Azt is szeretné, hogy a visegrádi államok együtt lépjenek fel Brüsszelben, és addig ne engedjék az ügyet levenni a napirendről, amíg az Európai Bizottság nem teszi meg a szükséges lépéseket. Arra persze nem érdemes nagy összegben fogadni, hogy ez a javaslat át is megy a parlamenten, nagy meglepetés volna, ha átengednének egy ellenzéki indítványt.
Itthon 24 féle terméket vizsgáltak meg és hasonlítottak össze az osztrák üzletekben kapható árukkal. Az édességeknél, a kóláknál, mogyorókrémnél és kakaóporoknál is találtak különbségeket. Az érintett cégek közül a Coca-Cola válaszolt a vádakra.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.