Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Megerősítette tavaly ősszel elfogadott osztályzatát a magyar államadósságról a Standard & Poor's. A hitelminősítő a fő gondot a magas államadósságban látja.
Megerősítette stabil kilátással Magyarország "BBB mínusz/A-3" szintű, befektetési ajánlású államadós-besorolását pénteken a Standard & Poor's. A nemzetközi hitelminősítő a Londonban bejelentett döntéshez fűzött elemzésében kiemelte, hogy a magyar gazdaságban az idén 3 százalék körüli, a 2018–2020-as időszakban átlagosan valamivel 2,5 százalék alatti éves növekedési ütemeket vár.
A cég szerint a magyar államadós-osztályzatokat alátámasztó tényezők közé tartozik a jelentős külső fizetési többlet és az immár hosszabb ideje jellemző visszafogott költségvetési politika. Az S&P a minősítés korlátozó tényezői közé sorolta a mérsékelt hosszú távú növekedési kilátásokat és a még mindig magas adósságrátát.
Tavaly mindhárom piacvezető nemzetközi hitelminősítő a befektetésre ajánlott sávba sorolta vissza Magyarországot, azonos "BBB mínusz/Baa3" hosszú távú osztályzattal. Ezek közül éppen az S&P lépése volt meglepetés, mivel a hitelminősítő azt megelőzően bírálta a magyar kormány gazdaságpolitikáját.
A válság után elfogadott szabályok értelmében a hitelminősítők meghatározott menetrend szerint vizsgálják felül az egyes országok szuverén adósságának az osztályzatát. Idén az S&P kezdte a sort, a Moody’s első idei értékelése egy hét múlva, a Fitch Ratingsé pedig május 12-én várható.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.