Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A változás a legtöbb sárga és fehér csekket nem érinti, azokat az utalványokat azonban igen, amelyeket régen rózsaszín csekként ismertünk.
Közleményben reagált a Magyar Posta kedden azokra a sajtóhírekre, amelyek szerint a pénzmosás és a terrorizmus finanszírozásának megelőzéséről szóló törvény értelmében mától csak személyi igazolvány és lakcímkártya felmutatásával lehet sárga csekket befizetni a postákon.
Az üggyel kapcsolatos hirdetményt vizsgálva a hvg.hu arra jutott, hogy valóban, minden belföldi postautalványnál összeghatártól függetlenül ellenőrizni kell a feladó kilétét. Ám később a kivételek között részletezik, hogy azok a csekkek, amelyeken az "M" rövidítés szerepel (mentes), nem tartoznak a szabály hatálya alá, az "FM" (azaz feltételesen mentes) csekkek pedig 300 ezer forintig nem ellenőrzés-kötelesek. Márpedig a közüzemi számlák és ahhoz hasonló csekkek az FM kategóriába tartoznak.
A Magyar Posta közleménye megerősítette sejtésünket: mint írták, kisebb változást hozott csak a június 26-tól hatályba lépő Európai Uniós rendelet a csekkek befizetésénél a postákon, de a leggyakoribb csekkfajtákat, például a közüzemi és hatósági csekkeket ez a változás nem érinti.
Továbbra sincs semmilyen adatrögzítési kötelezettség azoknál a csekkeknél, amelyek M jelzésűek, ezek adó, pénzbírság, illeték befizetésére használt, általában hatósági csekkek. A változás az FM jelzésű csekkekeket érinti, ilyenek a közüzemi fehér csekkek és a sárga csekkek. Ezeknél, ha van FM jelzés (minden fehér csekk ilyen), akkor 300 ezer forint összeghatárig nincs szükség személyazonosításra, de 300 ezer forint felett már igen.
Ha nincs FM jelzés a csekken, ez sárga csekkeknél előfordulhat (általában egyéb, nem közüzemi befizetések esetén), szükséges a személyazonosság igazolása.
Ezek jellemzően azok a csekkek, amelyeket régen rózsaszínű csekként ismertek, azaz a belföldi postautalványok.
A postai eljárást érintő szabályozás minden EU-tagállamban kötelezi a fizetési szolgáltatókat a személyi adatok ellenőrzésére június 26-tól, emellett a pénzmosás elleni 2017. évi LIII. törvény is előírja ezt a kötelezettséget. Ezeknek tett eleget a Magyar Posta.
Tehát azokban az esetekben, ahol a csekkek kibocsátója M (mentes) vagy FM (feltételes mentes) betűjeles jelölést tett az utalványokra, nincs szükség azonosításra továbbra sem. Ha a csekk egyik jelzéssel sem rendelkezik, akkor összeghatártól függetlenül szükséges a személyazonosság ellenőrzése, személyi igazolványt és lakcímkártyát kell felmutatni - ismételték el a közlemény végén.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egyre több a vendégmunkás, miközben a hazai munkaerő-tartalék – a kormány ígéretével szemben – nem apad. A tartaléksereg aligha aktivizálható, nagyszámú új munkahely pedig nem keletkezik.
Disznóságok lehetnek az uniós költségvetés tervezetében, ha egyszer az ukránok bent lesznek az EU-ban, nem lehet majd őket kitenni onnan – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádiónak.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.