Olyan villamossal találkozhat a körúton, amilyennel eddig soha

Újra Ganz villamosok járnak a körúton, de nem azok, amelyek eddig.

  • hvg.hu hvg.hu
Olyan villamossal találkozhat a körúton, amilyennel eddig soha

Szeptember elejétől ismét csatolt Ganz villamosok közlekedik a budapesti 4-es és 6-os vonalon. Ez önmagában nem lenne újdonság, hiszen korábban is ezek jártak itt, és néha azóta is visszakerülnek. Most azonban nem a régiek, hanem a már több komolyabb korszerűsítésen átesett Ganz villamosokkal találkozhatunk a 4-es és 6-os vonalon, ezeket le is fotóztuk.

hvg.hu

A Ganzok visszaállásának az az oka, hogy a BKK végre beszereli a FUTÁR-t az összes Combinóba, ezért tartósan kettővel kevesebbet tudnak közülük kiadni, mint eddig – írja az ho.hu. A BKK viszont nem akarta a régi Ganzokat visszatenni, ezért a korábban 2-es vonalon közlekedő felújított villamosokat küldték ide. 1996-ban 30 Ganz villamost újítottak föl, ezek lettek a KCSV 7-esek, ekkor zöld kapaszkodót és rózsaszín mintás üléseket kaptak. Mivel a BKK tartósan számol még a már ötven év felé járó villamosokkal, nemrég ismét felújították őket, és a standard BKK-s sárga-fekete belső kialakítást kaptak.

A körúton 2006-ban állt forgalomba az első Combino, de azóta is rendre visszatérnek a csatolt Ganzok a vonalra. Legutöbbször a karácsony előtti megnövekedett forgalom miatt vetnek be két extra szerelvényt.

Ide kattintva eléri a Nyüzsi további cikkeit, azonnali véleményeket, érdekességeket, szórakoztató mémeket, gifeket, videókat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.