Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az agárdiak nem nézik jó szemmel, hogy beépítésre kerül az egyik utolsó szabad partszakasz a Velencei-tónál. Az érintett cég azonban állítja, semmilyen kár nem fogja érni a lakosokat, és az önkormányzat is jól jár a sportcélú beruházással.
Agárdi lakosok keresték meg azzal a Közérdekvédelmi Központot, hogy félelmeik szerint veszélybe kerülhet az 50 éve működő agárdi szabad partszakasz – írja az Átlátszó. Egy cég ugyanis 60 évre használatba kapott az önkormányzattól egy közvetlen vízparti ingatlant, hogy oda egy több száz négyzetméter területű vízisport-komplexumot építsen.
A helyiek aggódnak, mert szerintük a beruházással újabb szabad partszakaszt vonnak el a lakosságtól. Többen panaszkodtak emiatt az önkormányzatnál; kifogásolták például, hogy miért van szükség egy újabb sportcélú fejlesztésre, illetve attól tartanak, hogy a beruházás növelni fogja az amúgy is túlterhelt partszakasz forgalmát.
A Közérdekvédelmi Központ ezután közérdekű adatigényléssel fordult Gárdony önkormányzatához, ahová Agárd, illetve az érintett partszakasz tartozik. A földhasználati megállapodásból kiderült, hogy egy szörfoktatással foglalkozó cég, a Surf Core Kft. valóban 60 évre kapott meg egy 551 négyzetméteres vízparti önkormányzati telket. Ezért 8,4 millió forint plusz áfa földhasználati díjat fizetett.
Ebben azt is rögzítették, hogy a cég legkésőbb 2021-ig egy 400 négyzetméter alapterületű épületet építtet.
Jól jár az önkormányzat
A Közérdekvédelmi Központ megkeresésére a Surf Core Kft. ügyvezetője, Varga Gábor állította, hogy már 6-7 éve kiválasztották a Tinistrandként közismert helyet. Szerinte korábban teljesen kihasználatlan volt a terület. Mint elmondta, ők keresték meg az önkormányzatot, hogy szeretnének ott létrehozni egy "Sportvárost".
Azzal is érvelt, hogy a 300-400 milliós projektnek köszönhetően az önkormányzat adóbevétele 5-8 millió forinttal fog növekedni évente. A földhasználati díj pedig nem tekinthető aránytalanul kevésnek, tette hozzá a szóban forgó cég vezetője.
Kevés az önerő
A Közérdekvédelmi Központ azonban kiderítette, hogy a szörfoktatással foglalkozó cég egyedül nem lenne képes egy ekkora beruházásra: legmagasabb éves nettó árbevétele 8 millió forint volt az elmúlt 5 évben, 2015-ben az egymillió forintot sem érte el.
A cég ügyvezetője erre a felvetésre azt válaszolta, hogy hitelből, illetve befektetők révén fogja finanszírozni a projektet. Ugyanakkor a partnereket, lehetséges befektetőket nem nevezte meg. Ígérete szerint nem fogja lezárni a kérdéses partszakaszt, mert azzal saját szörfiskolájának is ártana. Ahogy ígéretként hangzott el az is, hogy az épület nem fogja akadályozni a rálátást a tóra.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Sűrű ősszel számol az a politikai agenda, amely Magyar Péter szerint a Karmelitából jutott el hozzá, és bár Kocsis Máté és a kormány is cáfolta, van benne valós dátum. Bár az október 23-i Békemenetről Csizmadia László főszervező nem tud, a HVG-nek nem is zárta ki, hogy lesz. A szeptember 21-i Harcosok Klubja-összejövetel lehet igaz, de a helyszín, a Budapest Aréna nem adhat felvilágosítást.