Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Brexit miatt Nagy-Britanniából távozó Európai Gyógyszerügynökség (EMA) megszerzésére Magyarország nem pályázott. Három fő esélyes van, várhatóan 2019 márciusában már az új helyen kell folytatni a munkát.
Amszterdamot választanák új székhelynek a jelenleg Londonban működő, de az Egyesült Királyság uniós kilépése miatt költözni kényszerülő Európai Gyógyszerügynökség (EMA) munkatársai – írta szerdán a Politico.
A brüsszeli hírportál szerint az ügynökség már az Európai Bizottságot is értesítette a belső felmérés eredményéről, és jelezte: rossz döntés esetén akár az alkalmazottak 70-90 százaléka is felmondhat, ami "közegészségügyi válságot" okozna.
A cikk szerint Amszterdam mellett Barcelonát és Bécset részesítenék előnyben az Európai Gyógyszerügynökség munkatársai.
Az EMA befogadására tizenkilenc európai város pályázott, amelyek közül nyolcat teljességgel alkalmatlannak tartanak a megkérdezettek. Ha ezek valamelyike mellett döntenének az uniós vezetők, az azt jelentené, hogy a szervezet működésképtelenné válna.
A status quónál ugyanakkor még a legjobb forgatókönyv is rosszabb lenne, a jelenlegi munkatársak 20-30 százaléka várhatóan így is távozna, ami lelassítaná az EMA működését.
Az EU-ban forgalmazható gyógyszerek jóváhagyásáért felelős EMA befogadására Amszterdam, Barcelona és Lille a legfőbb esélyesek, azonban versenyben van még Athén, Bécs, Bonn, Brüsszel, Bukarest, Dublin, Helsinki, Koppenhága, Milánó, Porto, Pozsony, Szófia, Stockholm, Valletta, Varsó és Zágráb is.
Az évi körülbelül 300 millió eurós költségvetésű ügynökségnek már a britek távozásának pillanatában, várhatóan 2019 márciusában meg kell kezdenie működését az új helyszínen.
Az Európai Bizottság októberig értékeli az ajánlatokat, a tagállamok kormányait tömörítő tanács ezután politikai megbeszélést folytat a kérdésről, a döntés pedig novemberben várható többfordulós, titkos szavazás után.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.
A további drágulást viszont visszafogja a bőséges kínálat.
A társaság jól fial Lázárnak – és csak neki.
Érdemes árnyékba húzódni.