Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Miniszterelnökség szerint csak most kötötték meg a szerződéseket, ezért tűnhet úgy, hogy drágult a projekt.
Kedden a Magyar Nemzet írt arról, hogy május óta már négyszer, vagyis gyakorlatilag havonta kellett módosítani a karmelita kolostor felújításának költségeit, ez lesz ugyanis a jövőben a Miniszterelnökség épülete, itt lesznek Orbán Viktor irodái. A lap szerint az ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft.-vel kötött, eredetileg 233 millió forintos szerződést legutóbb szeptember 30-án módosították, eszerint a végösszeg már 350 millió forintra rúg majd.
A Miniszterelnökség délután azonban egy közleményt adott ki, amely szerint "alaptalanok a Karmelita kolostor kivitelezésével kapcsolatos sajtó- és politikai hírek", ugyanis "továbbra is kormányhatározatban meghatározott források kerülnek felhasználásra".
A Miniszterelnökség szerint a drágulás látszatát az kelti, hogy
a projekt olyan szakaszába érkezett, ahol az előre tervezett szerződések, a közbeszerzést követően, megkötésre kerültek.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.