Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Arra kap most pénzt a projekt két évvel a kezdete után, ami józan paraszti ésszel alapvetőnek tűnik: akadálymentesítésre és közművek tervezésére.
Újabb 2 milliárd forintot kap a budai Vár, a Magyar Közlöny szerint ennyibe fog kerülni az akadálymentes közlekedési tengely kialakítása a Palota út – Csikós udvar – Hunyadi udvar között, illetve a Budavári Palota közműveinek terveztetése és kiváltása – két olyan dolog, amire, azt gondolná az ember, hogy legelőször kéne gondolni. Ráadásul a közműves rész ugye csak terveztetés, nem maga a beruházás. Határidő: a felmerülés ütemében.
2015-ben még 8 milliárd forintról indult a budai Vár rekonstrukciójának ötlete, amit a kormány csak Nemzeti Hauszmann Tervnek hív. Az idő múlásával persze megindultak az árak, meglódultak a számok, és az azóta már kirúgott L. Simon Lászlónak, a projektért felelős államtitkárnak 2016 áprilisában már azt kellett tagadnia, hogy 200 milliárd lenne végösszeg. Ami leginkább arra utal, hogy ennél több lesz.
2016 utolsó napjaiban például a kormány épp a bejglikóma idejére időzítette a hírt, hogy Orbán Viktor dolgozószobája a megújuló Karmelita-kolostorban 4 milliárd forintba fog kerülni – az eredeti, egész Várra szánt összeg felébe.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.