Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csak vesztesei lennének – mondják a németek.
Trump a hétvégén beszélt arról, hogy az európai kocsik szabadon özönlenek Amerikába, ami rontja a kereskedelmi egyensúlyt. Ennek megoldására vezetne be különadót.
Ugyanakkor egyre több német gyár készítteti Amerikában a kocsikat, így a Mercedes és a Porsche is sok autót az Egyesült Államokból visz "haza" a német vásárlóknak. Az amerikai gyárakban tavaly 804 ezer "német" autó készült, ebből 430 ezret adtak el külföldön. Németországi vagy más gyárakból 494 ezer autót importáltak Amerikába – teszi hozzá a Bloomberg.
Bernhard Mattes, a VDA német autóipari egyesület elnöke azt mondta, hogy az ilyen kereskedelmi háborúnak nem lennének nyertesei. A németek aggodalommal figyelik a fejleményeket.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Felgyorsítják a felújítási munkákat.
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.