Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A magyarországi helyzet nem is a legrosszabb az EU-n belül - derül ki az Eurostat adataiból.
A nők átlagosan 16 százalékkal keresnek kevesebbet az EU-ban, mint a férfiak – derül ki az Eurostat nőnap alkalmából közzétett összesítéséből. Magyarország kivételesen jobb eredményt mutat ebben az átlagnál: nálunk a nők fizetése „csak” 14 százalékkal volt alacsonyabb 2016-ban az ugyanolyan pozícióban dolgozó férfiakénál. Olyan ország egy sem volt, ahol a nők kapnának többet ugyanazért a munkáért.
A kép egyébként vegyes, és a különbség nem feltétlenül függ attól, Európa mely részén található egy ország. Mindössze hét olyan ország van, ahol 10 százaléknál kisebb az eltérés, öt országban pedig 20 százalékot is meghaladja – ezek között van a magyar munkavállalók körében kedvelt Németország, az Egyesült Királyság és Ausztria is.
Magyarország egy tekintetben büszke lehet: Románia után itt csökkent a legnagyobb mértékben (4 százalékponttal) a különbség 2011-hez képest. Öt évvel korábban még 18 százalékkal kerestek kevesebbet a nők nálunk. Az unióban átlagosan mindössze 0,6 százalékkal esett vissza az eltérés.
(Eurostat)
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.