Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Vajon csitulnak az indulatok a budapesti kamarában?
Csoltó Gábor váltja Krisán Lászlót a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara élén – közölte a szervezet. A BKIK elnöke hétfőn mondott le megbizatásáról, de a május 31-én tartandó éves rendes közgyűlésig még a helyén marad, Csoltó június 1-jével veszi át a helyét.
Az új elnököt, aki eddig a BKIK Ipari Tagozatát vezette a rendkívüli küldöttgyűlés a szavazatok 94,6 százalékával választotta meg, mandátuma két évre szól.
Krisán László a múlt héten nyújtotta be lemondását. A BKIK elnöke úgy fogalmazott, hogy a kamara vezetését tavaly márciusban "viharos időszakban" vette át, az elnöki teendőket azzal kezdte, hogy az alapokat rendbe rakja, és ez nagyrészt sikerült, igaz nem volt könnyű dolga.
Idén januárban már a Fővárosi Főügyészséghez fordult, mert szerinte egy kamarán belüli csoport megkérdőjelezte a jogszerű működést. Akkor azt írta, a kamara „korábbi válságaiért is felelős külső vállalkozói körök összefogtak belső érdekcsoportokkal, és módszeresen akadályozzák a BKIK jogszerű működésének fenntarthatóságát”.
Tavaly a hvg.hu írt arról a jelentésről, amely szerint a kamara akkori vezetői, köztük Szatmáry Kristóf fideszes képviselő, aki elnökként állt a testület élén 2014-2015-ben 80 millió forint értékű külföldi utakon vettek részt, itthon többnapos kihelyezett üléseket tartottak négycsillagos szállodákban, a gazdálkodás átláthatatlan, a kamara legnagyobb beszállítói között pedig sok az olyan cég, amelynek a tulajdonosa valamelyik BKIK-vezető. A botrány kitörése után a vezetés benyújtotta lemondását.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.