Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Folyik az ötletelés Brexit-ügyben.
Radikális megoldást javasol az EU a Brexit-tárgyalásokat megakasztó ír-északír határvita ügyében – értesült a Bloomberg. A hírügynökség azt írja: Brüsszel szerint Észak-Írországnak hongkongi mintára kellene különleges vámstátuszt biztosítani.
Az ötlet provokatív lehet a britek számára – jegyzi meg a cikk –, hiszen a kínai városállam 1997 óta nem a korona része, márpedig a Brexit deklarált fő célja éppen az, hogy London visszavegye az irányítást az Egyesült Királyság felett. Az uniós tárgyalók viszont azzal érvelnek, hogy Peking sem gondolja azt, hogy Hongkong különleges gazdasági státusza aláásná Kína hatalmát.
Lassan két évvel a Brexitről szóló népszavazás után sem világos, hogyan képzeli a brit kormány a határkérdés megoldását. A húsz éve aláírt ír békemegállapodás ugyanis garantálja, hogy nincs fizikai határ a sziget két fele között, ám a hard Brexit miatt, vagyis azért, mert a britek nem csak az EU-ból, de annak belső piacáról is kilépnek, vámellenőrzést és határellenőrzést is be kell vezetni az Írországot és Észak-Írországot elválasztó határszakaszon.
A határvita miatt akadozik az EU és az Egyesült Királyság jövőbeli viszonyáról szóló tárgyalás is, miközben vészesen közeledik a kilépés dátuma, 2019. március 30.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.