Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Bár a bankkártyás fizetések száma és összértéke növekszik továbbra is iszonyatosan sok készpénz a gazdaságban.
A magyarok 28 százaléka nem kér a készpénzmentességből – írja a napi.hu a jegybank legfrissebb elemzésére hivatkozva. A lap szerint a készpénz népszerűsége részben magyarázható azzal, hogy még mindig nagyon sokan – a válaszadók 21 százaléka – ebben kapják a fizetésüket, további 5 százalék azok aránya, akik vegyesen átutalással, illetve készpénz formájában jutnak hozzá bevételeikhez. A magyar lakosság kétharmada pedig inkább készpénzzel szeret fizetni, mint elektronikus úton.
A felmérés összegzése szerint „megalapozottnak tűnik az az állítás, hogy a hazai lakosság az európai átlagot némileg meghaladó mértékben preferálja a készpénzes fizetést”.
A napi.hu emlékeztet arra, hogy a kormány és a jegybank már évek óta harcol a készpénzmánia ellen, egyelőre kevés sikerrel. 2008-ban a forgalomban lévő készpénz 2206 milliárd forint volt, 2011 elején 2312 milliárd forintra rúgott, idén áprilisban pedig 5343 milliárd forintnál járt. Tehát nem csökkent, hanem jelentősen nőtt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Több ember életét vesztette egy Délnyugat-Németországban bekövetkezett vonatbalesetben.