Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Sokszor ráadásul nem a teljesítmény, hanem a politikai kapcsolatok számítanak.
Minden évben milliárdokhoz jut az NB I. a különböző szponzorok jóvoltából. A csapatoknak jutó összegek között azonban hatalmas különbségek vannak, mivel a szponzoroktól kapott pénz mennyisége sok esetben nem a teljesítménytől, hanem a csapat politikai kapcsolataitól függ – írja a G7.
A piaci anomáliákat elég jól mutatja, hogy tavaly a Felcsút úgy kaphatott hatvanszor annyi pénzt a szponzoroktól, mint a Paks, hogy miközben a Puskás FC 2017-ben egy fél idényt a másodosztályban töltött, és később sem szerepelt jól az élvonalban, addig a tolnaiak a 2016/2017-es szezonban épphogy lemaradtak a nemzetközi kupaszereplést érő negyedik helyről.
A legtöbb szponzori pénz egyébként a Mol-Vidinek jutott: a klub 2017-ben mintegy 2 milliárd forinttal gazdagodott céges támogatóinak hála. A szponzorok között van, aki üzleti alapon saját pénzét költi, van, aki egyértelműen közpénzt csorgat a sportba, és van egy, a kettő közötti kategória. Az utóbbihoz tartoznak azok a vállalatok, amelyek állami megrendeléseket remélnek attól, hogy focicsapatokat támogatnak.
Az élvonalbeli szponzorok között rengeteg olyan cég van, amely dúskál az állami megrendelésekben. Ilyen például a Mészáros és Mészáros Kft., a Puskás Akadémia szponzora, vagy a Swietelsky, amely a Haladást támogatja. A Vidinek tönn szponzor is jutott: a Strabag, a Market, a Magyar Építő, az Épkar és a Záév is jelentős pénzeket tol a csapatba, nem beszélve a névadó főtámogatóról, a Mol-ról.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.