Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A gazdasági teljesítményünk közel hatoda eltűnne, ha nem lennénk EU-tagok.
Mire lennének képesek az európai országok EU nélkül? Ezt számolta ki a Banque de France egy tanulmányban - szúrta ki a portfolio.hu. Az elemzés minden egyes tagállamról kiszámolta, milyen veszteségekkel járna, ha nem volna uniós tag, és arra jutott: a 28 ország közül Magyarország járna a legrosszabbul.
Érdemes persze fenntartásokkal kezelni egy ilyen elemzést, annyira komplex hatása van a gazdaságunkra az uniós tagságnak. Az viszont így is látványos, hogy a tanulmány szerint a magyar GDP 2016 végén 14,2 százalékponttal volt magasabb annál, mint ha az EU-csatlakozás helyett csak egy egyszerű szabadkereskedelmi övezetbe léptünk volna be.
Ha egyoldalúan kilépnénk az EU-ból, a GDP 15,2 százalékkal csökkenne, ez a legnagyobb visszaesés volna minden egyes ország közül. A Brexitnél például úgy számolnak, hogy a GDP-je 2,4 százalékát bukná el Nagy-Britannia. De még a hozzánk hasonlóan szintén kicsi és nyitott gazdaságnak számító Szlovákia és Csehország is csak 11-12 százalékot vesztene.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.