Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Átszámolták az alkohol miatti halálozási adatokat úgy, hogy a részeg baleseteket és verekedéseket is belevették, és kiderült, ez a leggyakoribb halálok.
Minden évben 3 millió ember hal bele az alkoholfogyasztásba, ez napi átlagban több, mint nyolcezer halottat jelent – számolt az Egészségügyi Világszervezet. Ez azt jelenti, hogy húsz emberből egy az alkohol miatt hal meg.
A WHO mostani számítása azért is érdekes, mert nem csak az alkohol okozta betegségeket számolták, hanem ide vették az ittas sofőrök halálos baleseteit, és a részegek halálos verekedéseit is - írta az Independent. Így az derült ki, hogy az összes alkohol miatti halál egyharmada ebbe a kategóriába tartozik. 21 százalék olyan emésztőrendszeri betegségbe hal bele, amit az alkohol okozott, majdnem ugyanennyien, 19 százaléknyian pedig az alkoholfogyasztásra visszavezethető szív- és érrendszeri betegségbe.
Főleg a férfiak a veszélyeztetettek, a 3 millió alkohol miatti haláleset közül 2,3 millió férfi volt. Főképp Európában és Amerikában, a 20-39 év közötti férfiaknál nagy a veszély. Azok között, akik isznak alkoholt (tehát a nem alkoholistákat is beleszámítják, gyakorlatilag a gyerekeket és a teljesen alkoholmentes életmódot élőkön kívül mindenkit), a napi átlagos alkoholfogyasztás 7 és fél deci sörnek, két pohár bornak vagy két pohárnyi röviditalnak megfelelő mennyiség.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.