Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A kormány 1,2 milliárd forintot csoportosított át a 2018-as költségvetésben „nemzetközi sportesemények megrendezését célzó pályázatok” előkészítésére, illetve a fővárosi agglomeráció fejlesztésére – derül ki egy kormányhatározatból.
A pénzt a Kemény Ferenc-programból veszik el, ez tartalmazza azoknak a sportberuházásoknak a nagy részét, amiket a 2024-es olimpiára akartak megvalósítani. Az 1,2 milliárdot nem veszik ki a programból véglegesen, a határozat szerint a pénzt a 2020-as költségvetésben vissza kell pótolni. Vagyis gyakorlatilag a kormány a jövőből, a még el sem készült 2020-as költségvetésből csoportosított át pénzt arra, hogy a jelenben sporteseményekre tudjon pályáztatni - olvasható az e heti HVG-ben.
A sportesemény-pályázatok ilyen vastag megfinanszírozása nem meglepő, a kormánynak felvállalt célja, hogy minden elérhető rendezést Magyarországra hozzon. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár még 2018 februárjában jelentette be, hogy Budapest elnyerte az Európa Sportfővárosa címet 2019-re, a városnak ezért összesen legalább 365 mindenféle sporteseményt kell rendeznie abban az évben.
A kormány határozata a Kemény-programban foglalt fejlesztések előkészítésére (!) szánt 35 milliárd forint ütemezését is módosítja. Egy 2016 végi döntés szerint a kormány erre 2018-ban 8 milliárdot szánt volna, 2019-ben 12,2 milliárdot, 2020-ban 6,5 milliárdot, 2021-ben 6,9 milliárdot, végül 2022-ben 1,3 milliárdot. Az új verzió szerint 2018-ban csak 4,3 milliárd jut erre a célra, 2020-ban viszont 10,3 milliárd, más szóval 4 milliárd forintot elcsúsztattak két évvel. Mindez alapvetően nem jelent semmit, 2016 végén a számokat nyilván hasraütésszerűen találták ki, adva, hogy nem voltak konkrét tervek a beruházásokra. Ráadásul a program eredetileg nem szerepelt a 2018-as költségvetésben, ennek az a legvalószínűbb magyarázata, hogy a büdzsét 2017 tavaszán írták, amikor Magyarország visszalépett a rendezéstől. A kormány 2017 végén pakolt át a programba 3 milliárd forintot, 2018 közepén pedig 4,3 milliárdot. A 2019-es költségvetésben 9,6 milliárd forint szerepel a Kemény-program során. További részletek az e heti HVG-ben.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint most a hatóságokon és az igazságszolgáltatáson a sor, hogy „szépen, finoman” tegyék a dolgukat.
Milyen autó képes erre egyáltalán?