Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nem nőtt a hiány, pedig választási év volt tavaly – dicsekedett a miniszterelnök sajtótájékoztatóján.
Választási évben is alacsony, 2 százalékos hiányt sikerült összehoznia Magyarországnak – jelentette be Orbán Viktor sajtótájékoztatóján. Az államháztartási deficitre vonatkozó adat rácáfol az évközi közlésekre, amelyek – főleg amiatt, hogy sokáig késett az uniós támogatások brüsszeli utófinanszírozása – igen magas (pénzforgalmi) hiányt jeleztek előre.
Van azonban egy másik furcsaság is: az adatot – az államháztartási 2018-as eredményeiről szóló gyorstájékoztató keretében – az eredeti tervek szerint szerdán közölte volna a Pénzügyminisztérium, ám ez elmaradt, a friss tervek szerint pénteken délelőtt várható.
De ha már a miniszterelnöktől megtudtuk: a bruttó hazai termék (GDP) tavalyi növekedése 4,6 százalék lehet, az államadósság a GDP 71 százalékára csökkent 2018 végére, a tavalyi hiány pedig 2 százalékon megállt (ez megfelel az előző évi végleges adatnak) – közölte Orbán Viktor, aki szerint a gazdaság stabil és jó eredmények várhatók idén is. Annak érdekében pedig, hogy a 4 százalékos növekedés 2019-ben is meglegyen, újabb növekedést támogató intézkedéseket ígért.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.