Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Mészáros Lőrinc mellett Tiborcz István és Rogán Antal is bekerült az amerikai korrupcióellenes törvény alkalmazását előkészítők látókörébe, de egyelőre nem valószínű, hogy Donald Trump rábólintana a szankciókra.
Szankciókat fontolgat az Egyesült Államok Mészáros Lőrinc ellen – írja az Átlátszó, a lap szerint az intézkedés alapja az eredetileg Oroszország ellen készített Magnyetszkij-törvény, amely azóta az egész világra kiterjesztve szankcionálja a korrupciós és emberi jogokat sértő tevékenységeket. Az Átlátszó szerint a szankciókat előkészítő kormányzati illetékesek látókörében van Tiborcz István és Rogán Antal is.
Azt, hogy ilyen előkészületek folynak, Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkára is elismerte az Átlátszónak, szerinte az amerikai kormányzat és kongresszus liberális tagjai erőltetik a dolgot, de Mészáros nem korrupt. „Hogyan lehetne valakit szankciókkal sújtani, aki semmi rosszat nem követett el?” – reagált Kovács az Átlátszó kérdésére. A lap is úgy tudja, nem csak demokrata politikusok sürgetik a szankciókat, amelyek beutazási tilalmat és vagyonbefagyasztást jelentenek.
Ugyanakkor most, hogy Orbán Viktor hétfőn látogatást tehetett Trump elnöknél, az elnök pedig agyondicsérte Orbánt, és a két ország várhatóan kereskedelmi és védelmi megállapodásokat köt, nem valószínű, hogy a szankciók életbe is lépnek. Korábban négy szenátor arra kérte Trumpot, hogy amikor hétfőn találkozik Orbánnal, hozza szóba a magyar demokrácia állapotát, kilenc kongresszusi képviselő pedig azt szorgalmazta az amerikai elnöknél, hogy ne fogadja Orbánt.
Az amerikai NATO-nagykövet azt írta az Átlátszónak, Magyarország NATO-szövetséges, "nem értünk egyet minden kérdésben", de elkötelezettek a felek a kapcsolatok erősítése iránt. "Az Egyesült Államok kormánya nem habozik megosztani aggodalmait NATO-szövetségeseivel azokon a területeken, ahol ilyenek felmerülnek."
A két ország között a kitiltási botrány idején volt hasonló botrány, 2014 októberében az USA megtiltotta pár meg nem nevezett magyar hivatalos személynek, hogy az USA területére lépjen, az ügy egy megvesztegetési ügybe torkollott.
Frissítés
Cikkünk állításával szemben az Átlátszó által közölt írás a Wall Street Journallal együttműködésben készült, amit a portál az írás elején jelez. Kovács Zoltánt az amerikai lap szólaltatta meg, az államtitkár nem ismerte el azt, hogy tudomása lenne a szankciók tervéről.
Írásunk megjelenése után a Miniszterelnöki Kabinetiroda az alábbi reakciót küldte:
A hvg.hu-n megjelent cikkekben "azt állítják, hogy Kovács Zoltán államtitkár elismerte az Átlátszónak, hogy tudomásunk lenne arról, hogy kormányzati illetékesekkel szemben szankciókat tervez az amerikai kormány. Az Átlátszó mai írása új oldalát mutatta meg a fake news gyártásnak, hiszen (1) az államtitkár nem nyilatkozott az Átlátszó újságírójának, (2) a Wall Street Journal-nek pedig a tipikus fake news kategóriába sorolta a felvetést."
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.