Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Mészáros Lőrinc mellett Tiborcz István és Rogán Antal is bekerült az amerikai korrupcióellenes törvény alkalmazását előkészítők látókörébe, de egyelőre nem valószínű, hogy Donald Trump rábólintana a szankciókra.
Szankciókat fontolgat az Egyesült Államok Mészáros Lőrinc ellen – írja az Átlátszó, a lap szerint az intézkedés alapja az eredetileg Oroszország ellen készített Magnyetszkij-törvény, amely azóta az egész világra kiterjesztve szankcionálja a korrupciós és emberi jogokat sértő tevékenységeket. Az Átlátszó szerint a szankciókat előkészítő kormányzati illetékesek látókörében van Tiborcz István és Rogán Antal is.
Azt, hogy ilyen előkészületek folynak, Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkára is elismerte az Átlátszónak, szerinte az amerikai kormányzat és kongresszus liberális tagjai erőltetik a dolgot, de Mészáros nem korrupt. „Hogyan lehetne valakit szankciókkal sújtani, aki semmi rosszat nem követett el?” – reagált Kovács az Átlátszó kérdésére. A lap is úgy tudja, nem csak demokrata politikusok sürgetik a szankciókat, amelyek beutazási tilalmat és vagyonbefagyasztást jelentenek.
Ugyanakkor most, hogy Orbán Viktor hétfőn látogatást tehetett Trump elnöknél, az elnök pedig agyondicsérte Orbánt, és a két ország várhatóan kereskedelmi és védelmi megállapodásokat köt, nem valószínű, hogy a szankciók életbe is lépnek. Korábban négy szenátor arra kérte Trumpot, hogy amikor hétfőn találkozik Orbánnal, hozza szóba a magyar demokrácia állapotát, kilenc kongresszusi képviselő pedig azt szorgalmazta az amerikai elnöknél, hogy ne fogadja Orbánt.
Az amerikai NATO-nagykövet azt írta az Átlátszónak, Magyarország NATO-szövetséges, "nem értünk egyet minden kérdésben", de elkötelezettek a felek a kapcsolatok erősítése iránt. "Az Egyesült Államok kormánya nem habozik megosztani aggodalmait NATO-szövetségeseivel azokon a területeken, ahol ilyenek felmerülnek."
A két ország között a kitiltási botrány idején volt hasonló botrány, 2014 októberében az USA megtiltotta pár meg nem nevezett magyar hivatalos személynek, hogy az USA területére lépjen, az ügy egy megvesztegetési ügybe torkollott.
Frissítés
Cikkünk állításával szemben az Átlátszó által közölt írás a Wall Street Journallal együttműködésben készült, amit a portál az írás elején jelez. Kovács Zoltánt az amerikai lap szólaltatta meg, az államtitkár nem ismerte el azt, hogy tudomása lenne a szankciók tervéről.
Írásunk megjelenése után a Miniszterelnöki Kabinetiroda az alábbi reakciót küldte:
A hvg.hu-n megjelent cikkekben "azt állítják, hogy Kovács Zoltán államtitkár elismerte az Átlátszónak, hogy tudomásunk lenne arról, hogy kormányzati illetékesekkel szemben szankciókat tervez az amerikai kormány. Az Átlátszó mai írása új oldalát mutatta meg a fake news gyártásnak, hiszen (1) az államtitkár nem nyilatkozott az Átlátszó újságírójának, (2) a Wall Street Journal-nek pedig a tipikus fake news kategóriába sorolta a felvetést."
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?