Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jóval kevesebb dolgozóval, kicsit alacsonyabb árbevétel mellett növelte jelentősen adózott eredményét a Pick Szeged Szalámigyár és Húsüzem Zrt.
Az immár Csányi Sándor OTP-vezér érdekeltségébe – egészen pontosan a Bonafarm Csoporthoz – tartozó cég tavaly összesen 63,1 milliárd forintnyi árbevételt ért el, amiből az itthoni értékesítés 46,7, a külföldi pedig 16,4 milliárdot tett ki. Ez lényegében megegyezik az egy évvel ezelőttihez, ám az arányok eltolódtak: akkor 46 milliárd volt a magyar és 20,3 milliárd a határon túli értékesítés.
Az összességében 3 milliárd forinttal kisebb árbevétel azonban nem látszik a cég eredményein, hiszen amíg 2017-ben 1,7, addig 2018-ban már 4,97 milliárd forintos adózott eredményt ért el a Pick.
Nagy változás többek közt a foglalkoztatottak létszámában láthatunk: tavaly 2071-en dolgoztak a cégnél, miközben az azt megelőző két év átlaga 2956 volt, tehát a dolgozók harmadától megvált a vállalkozás. Így nem is meglepő, hogy amíg a bérköltség 2016-ban 8 milliárd forintot tett ki, 2018-ban már csak 6,5 milliárdot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.